Gönderen Konu: FORTıSBANKI KINIYORUM.  (Okunma sayısı 3398 defa)

ozgurdunya

• **
FORTıSBANKI KINIYORUM.
« : Mart 27, 2009, 02:49:32 ÖS »
FORTıS BANK SADECE BELıRLı BÖLÜMÜ BıTıRMış KışıLERıN RAPOR ıMZASINI KABUL ETMEYE BAşLAMIş,SPK KURUMUNUN BUNA DUR DEMESı LAZIM.O ZAMAN BU ışı SADECE ıNşAAT,HARıTA,şEHıR PLANCISI MEZUNLARIMI YAPSIN OLACAK ış DEğıL.FORTıS ıYıCE BERBATLAşTI ZATEN ıYı BıR BANKA DEğıLDı şıMDı BATMASINI BEKLıYORUM,ODA OLUR ıNşALLAH....

acar

• GOLD ÜYE
  • **
Ynt: FORTıSBANKI KINIYORUM.
« Yanıtla #1 : Nisan 23, 2009, 12:26:51 ÖÖ »
bu işi sadece fortisbank yapmıyorki
finansbankta aynı şekilde lisanslı dahi olsa ilgili 4-5 meslek dalı hariç diğerleri için rapor hazırlatmıyor
ayrıca ykb de bunu yazılı olarak bildirmesede düşünceleri bu şekilde ve buna çok dikkat etmeye çalışıyorlar

yerdem41

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2009, 11:17:09 ÖÖ »
Fortisbank zaten her konuda öncü olmak veya kendini o şekilde göstermek için birşeyler yaptığını zanneden bir bankadır....

ozgurdunya

• **
« Yanıtla #3 : Haziran 23, 2009, 12:43:18 ÖS »
Ama fortis bank tan çok değerleme firmalarından dolayı bazı bölümler kabul görüyor diğerleri görmüyor.Benim bildiğim kadarıyla bazı firmalar fortisde dahil iktisat,işletme..vs.bölümleride kabul ettiriyor.Kabul ettiremeyen firmalar vasat olanları personelin parasını doğru düzgün veremeyenler zaten,
,, :)

acar

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #4 : Temmuz 03, 2009, 04:33:13 ÖS »
vasat firma demekle neyi kastediyorsunuz anlamadım
vasat firma demek az sayıda iş yapan firma mı demektir. çok sayıda iş yapan firma büyük firma az sayıda iş yapan firma vasat firma mıdır.
bence vasattan kastınız küçük firmalarsa maaş ödeme konusunda bunun bi alakası yok.
maaşlarını düzenli olarak yatıp yatmaması firmanın büyük küçük olmasıyla alakalı değil firma sahipleri ile alakalıdır.
küçük firmada kendi çapına göre iş alıp kendi çapında eksper çalıştırır. sonuçta küçük firmada büyük firmada kendi çapına göre para kazanıyor. çalışanın maaşını vermiyorsa bu onun küçüklüğü ile alakalı değil bence

Ama fortis bank tan çok değerleme firmalarından dolayı bazı bölümler kabul görüyor diğerleri görmüyor.Benim bildiğim kadarıyla bazı firmalar fortisde dahil iktisat,işletme..vs.bölümleride kabul ettiriyor.Kabul ettiremeyen firmalar vasat olanları personelin parasını doğru düzgün veremeyenler zaten,

huckleberry

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2009, 05:10:41 ÖS »
Fortisbank acaba bir rapor için 1000-1500 TL gibi bir ücret mi ödüyor da meslek beğenmiyor.Muhtemelen o da  250-300 TL gibi bir ücret ödüyordur. Eh o paraya değerleme yapan bir firmanın da mimara, mühendise vereceği para bellidir.Yani kısacası Fortisbank diyor ki  hem karnım doysun hem pastam eksilmesin.

saysel

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: bende...
« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2010, 03:12:51 ÖÖ »

SAYIN YETKıLı,

DEğERLEME şıRKETLERıNıN BÜNYESıNDE ÇALIşTIRMAK ÜZERE ARADIğI şARTLARDA:
DEğERLEME UZMANLARININ(MıMARLIK,MÜHENDıSLıK,şEHıR PLANLAMA) MEZUNLARINDAN ELEMAN ARADIKLARI,BU KONUYLA ıLGıLı PEKÇOK DEğERLEME şıRKETıYLE YAPTIğIM GÖRÜşMEDE ıSE;BANKALARIN BU KONUDA ISRARLI OLDUKLARINI,BBDK NINDA BU KONUDA KARAR ALDIKLARINI BELıRTMEKTEDıRLER.
HALBUKı,SPK NIN BAşVURU şARTLARI ıÇERıSıNDE DEğERLEME UZMANI OLMAK ıÇıN SADECE MÜH.MıMAR DEğıL ışL.ıKTıSAT MEZUNLARININDA BAşVURACAğI BELıRTıLMışTıR.
ışLETME-ıKTıSAT MEZUNU BıZ DEğERLEME UZMANLARI VEYA UZMAN OLMAYA HAZIRLANANLAR BU DURUMDA NE YAPACAKLAR,BÜTÜN YAPILAN MADDı-MANEVı EMEKLER YILLARCA KAZANILAN TECRÜBELER BOşA MI GıDECEK?
BU KONUDA DERNEğıNıZıN DUYARLI OLARAK GEREKEN RESMı PROSEDÜRLERı ACıLEN YAPMASINI VE SONUCUN AYDINLATILARAK BASINDA YAYIMLANMASININ TEMıNıNı ÖNEMLE ARZEDERıM.
                                 SAYGILARIMLA... 
  NOT:DEğERLEME UZMANLIğI BıRLığıNE
          SERMAYE PıYASASI MESLEK PERS.DERNEğıNE ıLETıLDı.

HaYaL

• YENİ ÜYE
  • *
Ynt: bende...
« Yanıtla #7 : Ocak 14, 2011, 01:50:09 ÖÖ »

SAYIN YETKıLı,

HALBUKı,SPK NIN BAşVURU şARTLARI ıÇERıSıNDE DEğERLEME UZMANI OLMAK ıÇıN SADECE MÜH.MıMAR DEğıL ışL.ıKTıSAT MEZUNLARININDA BAşVURACAğI BELıRTıLMışTıR.
ışLETME-ıKTıSAT MEZUNU BıZ DEğERLEME UZMANLARI VEYA UZMAN OLMAYA HAZIRLANANLAR BU DURUMDA NE YAPACAKLAR,BÜTÜN YAPILAN MADDı-MANEVı           SERMAYE PıYASASI MESLEK PERS.DERNEğıNE ıLETıLDı.

birşeyi anlamaya çalışıyorum. SPK uzmanlık snavı için bölüm kısıtlaması mı getirdi?

nell

• YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 07, 2011, 01:30:41 ÖÖ »
bu konudaki sorunlar devam ediyor.kurumlardan aldığınız yanıtları kayda değer olanları yayınlarmısınız?