Gönderen Konu: temel finans matematiği  (Okunma sayısı 3656 defa)

tkoksal

• YENİ ÜYE
  • *
temel finans matematiği
« : Eylül 22, 2008, 06:55:38 ÖS »
Son sınavdaki temel finans soruları hakkında yorumlarınız nelerdir?

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Ynt: temel finans matematiği
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2008, 07:03:56 ÖS »
Geçmiş yıllarda çıkmış sorularla alakası yoktu , 3-4 tane istatistik sorusu vardı varyans ,beta ıvır zıvır ,3-4 tanede öss sorusu vardı .türev sorusu çok komikti herkez yanlış yapmış:))) sabit sayının türevinin 0 olduğunu unutmuş herkez.bence sorular son derece zor veye kolay degil iğrençti o kadar çalıştığım resmen boşa gitti spk nın yılı yılını tutmuyor.

HAKANSARI

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2008, 07:08:17 ÖS »
peki bu boyle devam edecek mi acaba?? geçen yıllarla soru tipleri arasında hiç bir alaka yok!!

maltepe06

• **
« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2008, 08:50:08 ÖS »
geçen sınavda temel finans matematiğine hiç bakmamıştım ki diğer dersleri verebilmek için. sınavdan çıkınca tamam bunları hallettim dedim. ama bu son sınavda temel finans matematiğinden resmen dumura uğradım. artık o kadar diyorum anlayın

sekerpare58

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 07, 2008, 04:21:25 ÖS »
slm arkadaşlar ben 2009 ocak döneminde giricem bu sınava fakat elimde ders notu olan yok
bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? çok teşekkürler

673_ahmet

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 13, 2008, 03:04:17 ÖS »
Sn. sekerpare58
Finans matematiği için Dr. şenol Babuşçu ve Adalet Hazar  tarafından hazırlanan "Temel Finans Matematiği / SPK - Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı" kitabı mevcut. Ancak, en son sınavdaki soruların bazıları bu kitapda da bulunmamaktadır. Bunun içinde www.tspakb.org.tr adresinde bulunan ileri düzey "finansal yönetim" kaynağından yararlanabilirsiniz.
Önemli Not: Bu notlar önceki sınavların soruları için geçerlidir. SPK süpriz yaparak bambaşka sorular sorduğu takdirde yeni kaynaklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak, benim düşünceme göre spk bu sınavının eylül sınavına kıyasla daha kolay olacağı yönünde.
şimdiden sınavda başarılar dilerim

673_ahmet

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2008, 12:36:30 ÖS »
Slm.
Değerleme uzmanı sertifikasını tek bir sınavla alan bir kişiyi tanıyorum. Ancak, son sınavda olduğu gibi başarı ortalamaları bu seviyede olması durumunda bu mümkün gözükmemektedir.
Finans ile ilgili SPK'nin takip edeceği yol çok önemlidir. Eğer geçen sınav gibi süpriz sorular sordukları takdirde bununla ilgili kesin bir kaynak bulmak mümkün olmayacaktır. ancak tekrar eskiye dönme olasılığı vardır.Sınavda başarılar dilerim.