Gönderen Konu: YENı SıSTEMıN UYGULANMASI VE YAşANAN ıLK SORUNLARI  (Okunma sayısı 1907 defa)

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
YENı SıSTEMıN UYGULANMASI VE YAşANAN ıLK SORUNLARI
« : Kasım 27, 2013, 03:06:41 ÖS »
Sayın meslektaşlarım öncelikle yeni sistemin hapimize hayırlı olması ve sorunları daha da azaltması dileklerimle
-26.11.2013 tarihinde TAKBıS çıktısı alarak tapu müdürlüğünün yolunu tuttum. Görevli elimdeki belgeyi görünce uzaylı görmüş gibicesine bir tepki verdi. Olayı ve protokolden biraz bahsettikten sonra bu belge ile proje bakamayacağımı harcın eksik olduğunu belirtti  :) Daha sonra detaylı bir konuşmadan sonra bu seferlik bakacağını birdahakine harcın tam yatırılması gerektiğinden bahsetti. 27.11.2013 tarihinde yani bugun protokolüde alarak tekrar gittim. Elimde birtanede sistemden alınamayan şahsen başvuru yapmam gereken bir başvuru vardı. Bu seferde yukardan talimat aldığını ve kesinlikle bireysel başvuru alamayacağını belirtti. Sistemden alınamadığını bir problem oldugunu soylememe rağmen bu seferde ilgili hatayla ilgili ekran görüntüsü alıp getirmemi istedi, neyse bir şekilde onuda halletik dikkatimi çeken en önemli sorun ise taşınmazın ANA SAYFA bilgilerinin tutmaması oldu. Yani belgede yazan ana sayfa bilgileri ile taşınmazın ana sayfa bilgileri tutmamaktadır. Ana  Sayfa Bölümünde cilt numarasının aynısı yazmaktadır. Her seferde yine memurun yanına gidip sıra bekleyip ana sayfa öğrenilmesi gerekmekte

onur85

• GOLD ÜYE
Ynt: YENı SıSTEMıN UYGULANMASI VE YAşANAN ıLK SORUNLARI
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2013, 01:44:01 ÖS »
Sanırım bir sorun veya farklılıkta ben buldum. şöyleki; X nolu parseldeki bir taşınmaz üzerinde bir ipotek tesis edilmiş diyelim. Aynı tarih ve sayılı ipotek için 'Müştereken' başka (Y parseli) bir parselde yine aynı malik için yer alan ipotek kaydı görünmüyor. Yani 'müşterek' ipotek kavramı online çıktıda sanki ihmal edilmiş gibi. Kütük üzerinden teyit edilebiliyor. Bilmiyorum farkeden oldu mu?