Gönderen Konu: Hangi fotoğraf makinası ?  (Okunma sayısı 1866 defa)

gunalpr01

• Gürbüz Ünal
  • YENİ ÜYE
  • GOLD ÜYE
  • *
Hangi fotoğraf makinası ?
« : Ekim 14, 2013, 05:48:53 ÖS »
adam gibi proje resmi çekecek makine tavsiyesi istiyorum. son aldığım makine Nikon Finepix S9050. 2 km uzaktaki plakayı okuyup ta 50 cm uzaktaki ruhsatı çekemeyen makinedir kendisi (orta bölüm net, fakat kenarlarda çift görüntü oluşuyordu). bu makineyi de çöpe attım sayılır. tavsiye bekliyorum. (kompakt tipte olacak.)
odtü mimarlýk - yatýrým a.þ. - spk lisanslý sorumsuz saha eksperi (2007-devam...) 0533 630 22 18

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
Ynt: Hangi fotoğraf makinası ?
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2013, 01:32:41 ÖÖ »
Fotoğraf makinasında CANON dan şaşma derim. Sony-Nikon-Canon-Kodak hepsi var büroda ama hiç biri, bir CANON değil. Bende mevcut durumda SX150 var ilk çıktığında almıştım. Çok memnunum. Yalnız senin makine kötü değil. yakın çekim modunda öyle bir sorun çıkarmaması lazım. Senin makinanın daha düşüğü Nikon L20 kullanmıştım bir dönem canavar gibi çekiyordu evrakları

onur85

• GOLD ÜYE
Ynt: Hangi fotoğraf makinası ?
« Yanıtla #2 : Ekim 15, 2013, 08:40:41 ÖÖ »
Canon IXUS 70 var. 75'ide denedim. Çok başarılı değiller. Özellikle evrak çekiminde kullanılan macro modda köşelerde bariz flu ve puslu kısımlar var. Orta ve üst kısımlardaki puntolar okunabiliyor. Ayrıca anti-shake yok. Eski model zaten. Ama işlemcisi hızlı olduğundan peşpeşe çekimler için Canon iyidir. Yeni Canon modellerindeki lens kalitesinden emin değilim ama tam kompakt sayılmasada SX serisine göz atabilirsiniz. Özellikle saklanabilir flaş ve devasa optik zoom hem yakın hem uzak için faydalı olacaktır.

Bu arada denildiği gibi Nikon makinada macro modda çektiğiniz zaman sorun yaşatmaması lazım.

ıyi bayramlar.
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2013, 08:43:52 ÖÖ Gönderen: onur85 »