Gönderen Konu: RICS Sertifikası  (Okunma sayısı 6536 defa)

huckleberry

• YENİ ÜYE
  • *
RICS Sertifikası
« : Ocak 16, 2012, 03:09:00 ÖS »
Değerleme uzmanları için uluslararası geçerliliği olan RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) sertifikası hakkında bilgisi olan var mı? Bildiğim kadarıyla bu sertifikayı alabilmek için iyi derecede ıngilizce bilmek, belli bir süre tecrübeye sahip olmak ve Nihai Değerlendirme Mülakatında (Final Assessment)  başarılı olmak gerekiyor.Ve başarılı olanlara tecrübesine göre MRICS, FRICS gibi ünvanlar veriliyor.  Ancak bunun yıllık aidatı,getirdiği avantajlar,sorumluklar vs. gibi detaylı bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim.

Çınar Değerleme

• **
    • Çýnar Taþýnmaz Deðerleme ve Müþavirlik A.Þ.
Ynt: RICS Sertifikası
« Yanıtla #1 : Ocak 16, 2012, 04:50:50 ÖS »
RICS ile ilgili detaylı bilgiyi

http://www.joinricsineurope.eu/en/na/view/rics-turkey

linkinden edinebilirsiniz.

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #2 : Ocak 23, 2012, 01:51:34 ÖÖ »
Sitede fazla bir ayrıntı yok hiç bir şey anlaşılmıyor. Türkiye için telefon numarası bile vermemişler. Ünvana sahip biri açıklama yaparsa çok iyi olur

huckleberry

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 25, 2012, 12:18:11 ÖS »
Öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkürler.Ancak ben hem o siteye daha önce baktım tatmin edici bir açıklama bulamadığım için buraya yazdım.O sitede  her  kurumun internet sitesinde yer alabilecek genel geçer ifadeler yüzeysel bilgiler yer alıyor.  Benim öğrenmek istediğim Türkiye'de RICS sertifikasına sahip olmanın getirdiği avantajlar nelerdir.Pratikte Türkiye'de bu sertifikaya sahip olmanın bir faydası var mıdır.RICS aidatı ne kadardır.Mülakatte neler soruluyor. Sonuçta SPK lisanslı uzman sayısı  bir süre sonra belki de doyuma ulaşacak. Sektörün durumu da malum Bu sertifika yeni pazarlara açılmamızı sağlayabilir mi yoksa   RICS kendi çapında bir meslek kuruluşu mu.

Çınar Değerleme

• **
    • Çýnar Taþýnmaz Deðerleme ve Müþavirlik A.Þ.
« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2012, 06:38:02 ÖS »
Çınar Değerleme A.ş. Bursa şubesinden 0224 211 10 68 numaralı telefondan ısmail Duyar ile görüşebilirsiniz.

Exper

• GOLD ÜYE
  • GOLD ÜYE
« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2012, 07:00:18 ÖS »
Çınar Değerleme A.ş. Bursa şubesinden 0224 211 10 68 numaralı telefondan ısmail Duyar ile görüşebilirsiniz.

ısmail beyin mail adresi varsa ordan görüşelim telefon ile rahatsız etmeyelim

onur85

• GOLD ÜYE
« Yanıtla #6 : Temmuz 20, 2013, 05:52:16 ÖS »
RICS lisansı ile bağlantılı olarak bu eski konuyu güncellemek adına şunu sormak istiyorum:

1) Türkiye'deki mevcut SPK değerleme uzmanlığı lisansının uluslararası arenadaki (ABD başta olmak üzere) denklik ve geçerlilik durumu nedir?

2) RICS için Spk lisansı önşart mı veya ne gibi ek gerekliliklere tabi?

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

Saygılarımla.

abuzer gýfari

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #7 : Kasım 05, 2013, 11:14:05 ÖÖ »
SPL tarafından verilen Gayrimenkul Değerleme veya Konut Değerleme lisanslarının ABD'de denklik ve geçerliliği yoktur.
RICS tarafından verilen MRICS veya FRICS ünvanları için SPK lisansı önşart değildir.