Gönderen Konu: değerleme uzmanı maaşı?  (Okunma sayısı 14449 defa)

k_alii

• **
değerleme uzmanı maaşı?
« : Şubat 06, 2009, 11:42:03 ÖÖ »
MAAşLAR HAKKINDA BıLGı EDıNMEK ıÇıN UYGUN BıR YOL...

k_alii

• **
Ynt: değerleme uzmanı maaşı?
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2009, 07:48:44 ÖS »
hocam ksura bakma ama bu söylediklerin doğruysa sen kendi değerini hic bilmiosun

eksares

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2009, 11:25:19 ÖS »
Bence o bile sana çok.  ;D

ozgurdunya

• **
« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2009, 06:23:03 ÖS »
Haziran 2009 iş görüşmesi için SPK Lisanlı bir firmaya gittim,herşeyi içinde(yemek,yol,maaş,masraflar) toplam 1.000 TL verebileceklerini belirttiler.Siz anlayın artık değerleme uzmanlığının geleceğini,gelecekte bir gün gelecek:)

cougar

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2010, 12:39:57 ÖS »
Merhaba,

Soru sadece maasiniz ne kadar oldugu icin katilimcilar sadece ona odaklanmislar bence.. Diger gelirlerden bahseden yok. Idiaa ediyorum, lisansli bir degerleme uzmani bu sektorde 2.000TL'nin altinda calismiyordur, ama kimse bu konudan konusmak istemez nedense.. Hatta 5.000TL bile alan vardir, yaptigi degerlemenin turune gore donemsel bazda bu paralar kazaniliyor, kimse kimseyi kandirmasin arkadaslar.. Ama bir kez daha soyluyorum, staj asamasini gecmis, lisansli eksperler icin bu soylediklerim..

Herkese iyi calismalar..

huckleberry

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2010, 06:41:37 ÖS »
Bu durumda red baron arkadaşın sorusunun cevabı evet oluyor sanırım:)

bawer123

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 17, 2010, 10:34:31 ÖÖ »
1,5 YILDIR ÇALIşIYORUM

lancelot855

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
değerleme uzmanı maaşı
« Yanıtla #7 : Temmuz 05, 2010, 10:04:29 ÖS »
inşaat mühendisiyim burada yazılan paralar biraz az geldi bana,
2 yıl deneyimli, lisans daha almadım 2000+prim alıyorum,
daha fazla teklif eden firmalarda var

aaron

• YENİ ÜYE
  • YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 22, 2010, 02:21:14 ÖÖ »
Maaşlar değil asıl irdelenmesi gereken, değerleme raporlarının bankalara ne kadara fatura edildiğidir.  Değerlemenin sadece büyük şirketlere bırakılması, sektördeki uzmanların sömürülmesine yol açmaktadır. Bir uzmanın ortalama 45-50 tl ye yaptığı bir rapor talep edene 350- 2000 tl arası faturalanmaktadır.
Mühendis ve mimarlar nasıl özel çalışabiliyorsa, avukatlar nasıl bankaları temsil edebiliyorsa en az 4 yıllık eğitim görmüş sonrasında da spk dan lisans almayı hak edebilmiş değerleme uzmanları da bireysel olarak çalışabilmelidir.
ınsanları lisanslama sınavlarına sokup sonrada arkalarında durmamak büyük bir haksızlıktır.
Firmalarda çalışan lisanslı uzman sayıları ile lisanssız çalışanların oranı dengelenmelidir. (çözüm ortakları dahil)
Değerleme uzmanları gerçek anlamda örgütlenmelidir.

pohjolo

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 27, 2010, 08:00:20 ÖS »
fiyatlar çok düşük bence.adam 4-5 yıl boyunca mühendis mimar olabilmek için kafa patlatıyo.yetmiyo lisans alabilmek için bir o kadar emek,masraf...sanırım şirket kurup parayı sömürmek için bayağı bi ekmek yemen gerekiyor.

tuðba

• deptha
  • **
« Yanıtla #10 : Ocak 08, 2011, 05:38:25 ÖS »
10 yıllık inşaat mühendisiyim ve sektör değiştirmek için çabalıyorum. Ancak, daha bugün bir firmayla görüştüm ve başlangıç için 800-TL+sigorta+yemek verebileceklerini söylediler. Hayretler içindeyim. Sanırım lisansı alana kadar sömürülüyor bu işi yapmak isteyenler. Ne denebilir ki? Sadece YAZIK!

avensis

• GOLD ÜYE
  • **
« Yanıtla #11 : Ocak 09, 2011, 11:00:07 ÖS »
Öncelikle sektördeki maaş ve ekspertiz ücretleri komiklik düzeyinin bile altında. Rakam veremem ama sektörde bir taban fiyat karteli yapmak şart! Artık ekspertizler hakedilenin aksine komik ücretlere yapılıyor. (200 liranın altına inilebiliyor). Genel olarak verilen emek ve hakedilen ücret rapor başına bu ücretin en az 2 katı. Firmalar bir araya gelip kartel yaparlarsa hem rekabetin asıl işi yapan değerleme uzmanlarına sirayet eden maddi zararı minimize edilecektir, hem de insanın işine olan hevesi ve ciddiyeti sabitlenecektir. Umarım anlatabilişimdir.

tuðba

• deptha
  • **
« Yanıtla #12 : Ocak 10, 2011, 10:00:37 ÖÖ »
Avensis, kesinlikle haklısınız. Ancak, teknik elemanların eksik bir yanları vardır ki o da bir olamamaktır. Bu eksiklikten dolayı da sektör bir süre sonra kendi şartlarını belirlemektedir. Çok hevesle ve hızlı olarak girdiğim bu yolda hızım gittikçe düşüyor. Sektör hakkında çok bilgili değilim; ama,umuyorum ki bu işi doğru dürüst yapanlar çoğunluktadır da diğerleri zaman içinde elenir gider.
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2011, 03:11:57 ÖS Gönderen: tuğba »

pohjolo

• YENİ ÜYE
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 10, 2011, 11:10:15 ÖS »
10 yıllık inşaat mühendisiyim ve sektör değiştirmek için çabalıyorum. Ancak, daha bugün bir firmayla görüştüm ve başlangıç için 800-TL+sigorta+yemek verebileceklerini söylediler. Hayretler içindeyim. Sanırım lisansı alana kadar sömürülüyor bu işi yapmak isteyenler. Ne denebilir ki? Sadece YAZIK!
Tuğba Hanım neden sektör değiştirme kararını aldınız?Biraz geç kalınmış bir karar değil mi?

tuðba

• deptha
  • **
« Yanıtla #14 : Ocak 11, 2011, 10:47:37 ÖÖ »
Geç kalmış olduğumu düşünseydim zaten girmezdim öyle değil mi?
Sektör değiştirme kararıma gelince; aslında çalıştığım yerden çok memnunum zaten 10 yıldır aynı yerde çalışıyorum. Ancak, bir süre sonra yaptığınız işin sürekli yinelediğini ve mevcut durum içinde öğrenebileceğiniz birşeyler kalmadığını farkediyorsunuz birgün. Kimisi bunu hiç umursamıyor ve emekli olana kadar çalışmaya devam ediyor, kimisi de bu durumdan rahatsız oluyor ve daha yapabileceğim şeyler var diyerek, deneyimini başka hangi alanda değerlendirebileceğini araştırıp buluyor ve 10 yıl sonra tekrar ders çalışmaya başlıyor benim gibi.